Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas Adblocker peaks olema tasulne?
Jah, saidi looja on õigustatud tasu saama ning maksaksin seda hea meelega.
10%
 10%  [ 4 ]
Ei soovi midagi maksta ja kõik peaks jätkuvalt tasuta kättesaadav olema.
89%
 89%  [ 34 ]
hääli kokku : 38

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.10.2022 14:01:16 vasta tsitaadiga

kuidas võtta on see keerulisus
reklaamid enamasti on valmistatud siiski reklaamifirmade poolt, kes siis tulebki ekstramaksu alla võtta
ja kui mõni eraisikuna suuri summasid teenib reklaamide tegemisega, siis ka ekstramaks kaela
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 14:11:54 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
kuidas võtta on see keerulisus
reklaamid enamasti on valmistatud siiski reklaamifirmade poolt, kes siis tulebki ekstramaksu alla võtta
ja kui mõni eraisikuna suuri summasid teenib reklaamide tegemisega, siis ka ekstramaks kaela


Keeruline selles mõttes, et kuidas sa sunnid näiteks hindut või argentiinlast Eesti riigile(või ka EU-le) maksu maksma. Peaks üsna rahvusvaheline teema olema, et kuskilt JOKK skeemi ei leitaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 14:35:26 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Ilmselt küll. Ja siis tekivad erinevad tasustatud tier'id, ehk väiksema papi eest näed nii- ja niipalju reklaame, suurema eest vähem ja kui köhid õige suure hunniku, siis ei näe ühtegi...


Ma isegi mõtlesin, et võiks nii olla. Praegu on Adsense'il näiteks võimalik saidi kaupa panna kehtima "Auto Ads" säting. Kui säting on välja lülitatud, omab saidi looja täielikku kontrolli, kuhu vahele ta mõne pisikese bännerikese sedasi sokutab, et see väga häirima ei hakka. Kui Auto Ads sisse lülitada, siis piisab, kui lehel on üksainus pisim Adsense'i bänner, kui Google ujutab lehe täielikult reklaamiga üle. Ta näitab juba enne lehe avamist midagi ja liikumatu jalus on reklaam ja praktiliselt iga paari lõigu järel on bänner. Töötab rahalises mõttes muide hästi. Novat, väiksema summa maksja võikski lahti saada Auto Adsist.


napoleon kirjutas:
Tegelikult muidugi reklaamidest päris lahti ei saa. Eks lehed ja reklaamimüüjad üritavad samuti võimalusi leida, kuidas reklaamiblokkijast jõu või kavalusega mööda hillida.
Aga teoorias võiks toimida hoopis üks teine ketserlik mõte. Reklaamid kulutavad arvuti ressurssi(sh. elektrit) ja inimeste aega. Kui tahame kangesti rohelised olla, võiks reklaamile mingi korraliku maksu peale lajatada. Siis oleks neid reklaame palju vähem ja need oleks palju hoolikamalt suunatud ehk poleks nii häiriv ja võib-olla leiaks vahel ka miskit, mis tõesti huvi pakub. Praegu on selle <piix> kasutegur nagunii nullilähedane, isegi kui ei bloki, on suuremal osal ilmselt nö. bänneripimedus juba tekkinud.
Tean, tean, sellise asja tehniline toestus oleks üsna keeruline kuna internet ju riigipiire ei tunne.


Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 10.10.2022 14:39:12 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.
Seda kiputakse jah ära unustama, et kusagilt peab raha tulema, delfid, postimehed ja juutuubid ei püsi õhust ja armastusest, kusagil on palju rauda, huugavaid serveriruume ning erinevaid inimesi, kes tahavad oma töö eest teenitud tasu saada.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.10.2022 14:41:32 vasta tsitaadiga

ma küll kuidagi moodi ei suuda reklaame kvaliteetsisuks pidada, pigem rämpssisuks
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 14:57:54 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.


Ega ma eile sündinud pole. Loomulikult tuleb raha kas reklaamist või küsitakse kasutajatelt, seina seest tuleb see ainult mõne poliitiku arvates. Kolmas variant, et põletatakse hoolega investorite raha, aga ega see heleda leegiga põletamine kaua kesta ei saa.
Samas mõtle nüüd kui su lehel oleks ainult paar tagasihoidlikumat reklaami ja nende eest saad sama palju kui oksendamiseni reklaamidega üle pasandatud lehe korral.
Suht win-win olukord oleks. Reklaami tellija mõtleb väga hoolega kuhu, kui palju ja mis sihtgrupile reklaami suunata ehk kasutaja ei saa a'la titemähkmete, kassitoidu ja jooga trennide reklaami kui on ette arvata, et ta neid isegi tasuta ei sooviks ja lehe omanik saab presenteerida ikka enamvähem viisakat lehte
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 15:58:50 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Samas mõtle nüüd kui su lehel oleks ainult paar tagasihoidlikumat reklaami ja nende eest saad sama palju kui oksendamiseni reklaamidega üle pasandatud lehe korral.
Suht win-win olukord oleks. Reklaami tellija mõtleb väga hoolega kuhu, kui palju ja mis sihtgrupile reklaami suunata ehk kasutaja ei saa a'la titemähkmete, kassitoidu ja jooga trennide reklaami kui on ette arvata, et ta neid isegi tasuta ei sooviks ja lehe omanik saab presenteerida ikka enamvähem viisakat lehte


Reklaamiettevõtted teevad nagunii kõik võimaliku, et ainult sihtgrupini jõuda. Probleem on siin selles, et kasutajale jällegi ei meeldi, kui Google täpselt teab, mis värvi aluspesu ta kanda armastab. Reklaami maksustamine ei muudaks siin põhimõtteliselt mitte midagi, kui et ehk tekitaks olukorra, kus reklaam saaks eksisteerida vaid jõukamale tarbijale suunatud lehtedel ja omakorda suretaks välja vähemrahakatele suunatud sisu pakkumise.

Tõepoolest annaks ehk mingit efekti võitlus reklaamisüsteemi häkkijatega, sest nende puhul on sisuliselt tegu valeraha käibelelaskjatega.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 16:38:27 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Reklaamiettevõtted teevad nagunii kõik võimaliku, et ainult sihtgrupini jõuda. Probleem on siin selles, et kasutajale jällegi ei meeldi, kui Google täpselt teab, mis värvi aluspesu ta kanda armastab. Reklaami maksustamine ei muudaks siin põhimõtteliselt mitte midagi, kui et ehk tekitaks olukorra, kus reklaam saaks eksisteerida vaid jõukamale tarbijale suunatud lehtedel ja omakorda suretaks välja vähemrahakatele suunatud sisu pakkumise.

Tõepoolest annaks ehk mingit efekti võitlus reklaamisüsteemi häkkijatega, sest nende puhul on sisuliselt tegu valeraha käibelelaskjatega.

Mind ei häiri, kui Google teab mu aluspesu värvi, mind lihtsalt häirivad reklaamid kui sellised üldse, vahet pole, kas ma oleksin neist huvitatud või mitte. Reklaam on minu jaoks visual noise, mis segab keskendumist sisule. Seega teen ma kõik võimaliku, et ma reklaami ei näeks. Reklaami sisu ei puutu üldse asjasse.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 18:31:27 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Mind ei häiri, kui Google teab mu aluspesu värvi, mind lihtsalt häirivad reklaamid kui sellised üldse, vahet pole, kas ma oleksin neist huvitatud või mitte. Reklaam on minu jaoks visual noise, mis segab keskendumist sisule. Seega teen ma kõik võimaliku, et ma reklaami ei näeks. Reklaami sisu ei puutu üldse asjasse.


Täiesti arusaadav. Just sellise probleemi lahendamiseks ma ju selle teema algatasingi - mitte kõik ei soovi reklaami vaadata on ilmselt nõus soovitud sisu eest otse tasuma.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 18:45:22 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:


Täiesti arusaadav. Just sellise probleemi lahendamiseks ma ju selle teema algatasingi - mitte kõik ei soovi reklaami vaadata on ilmselt nõus soovitud sisu eest otse tasuma.

Võimalik, oleneb tasust, aga kindlasti mitte x senti saidi pealt. Ma ei tea, vbl sina käidki kuus ainult 10-20 saidil. Mina käin rohkem kui sajal tavaliselt, ja kuus üle 10 euro ma mingit tasu kindlasti nõus maksma ei ole kõigi pealt kokku.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:18:35 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Võimalik, oleneb tasust, aga kindlasti mitte x senti saidi pealt. Ma ei tea, vbl sina käidki kuus ainult 10-20 saidil. Mina käin rohkem kui sajal tavaliselt, ja kuus üle 10 euro ma mingit tasu kindlasti nõus maksma ei ole kõigi pealt kokku.


Vaatasin just, kui ma võtan tänase seisuga kõik ühe näidiseks võetud saidi külastajad ühes kuus ja jagan nende vahel Adsense'ist tulnud sisssetuleku, teeb see kõigest 0,014 eurot külastaja kohta. Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid. Seega, mina küsiksin igalt adblockeriga külastajalt 3 senti külastuse kohta, millele lisanduks Google vahendustasu. Ei tohiks ju olla liiga palju. Muidugi, mõni New Yorgi jurist, kelle nõuandelehel oleva reklaami klikk maksab viiskümmend dollarit, küsiks ilmselt oluliselt rohkem, kuid kui summa on enne saidile sisenemist teada, saab ju vahetult otsustada, kas see on seda väärt või mitte.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 19:30:01 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid.

Aga kuidas see kindlaks on tehtud, et nad ei näe? Kuidas sa näiteks suudad tuvastada, et mina reklaame ei näe, mul (nagu ilmselt ka enamusel inimestel) on lihtsalt reklaami näitamise aknad blokeeritud/peidetud, reklaamid laetakse ju endiselt alla?
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:44:03 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid.

Aga kuidas see kindlaks on tehtud, et nad ei näe? Kuidas sa näiteks suudad tuvastada, et mina reklaame ei näe, mul (nagu ilmselt ka enamusel inimestel) on lihtsalt reklaami näitamise aknad blokeeritud/peidetud, reklaamid laetakse ju endiselt alla?
 


Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll. Edasi saab siis erinevalt käituda: teha märkuse/näidata talle erinevat sisu või üldse mitte midagi või siis lihtsalt körva taha panna ja eimidagi teha. Mina aga toetun lihtsalt teadmisele, et orienteeruvalt 40-45% kasutab Adblockerit.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 19:50:44 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll.

Et siis reklaamiraha laekub selle järgi, kas Adblocker tuvastatakse või mitte? Et kui blokkija on küll sisse lülitatud, midagi reaalselt aga ei blokeerita, raha ikka ei saa?
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:58:01 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll.

Et siis reklaamiraha laekub selle järgi, kas Adblocker tuvastatakse või mitte? Et kui blokkija on küll sisse lülitatud, midagi reaalselt aga ei blokeerita, raha ikka ei saa?
 


Tuvastajat Google ei kasuta, see võib olla saidi loojal eraldi pandud, et kallutada kasutajat Adblockerit välja lülitama. Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 20:02:56 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

Aga siis pole ju vähimatki tähtsust, et mul blokeerija peal on, reklaamidele ma ju nagunii mitte kunagi ei kliki? Ja olen kindel, et mitte ükski Adblockeri kasutaja ei klikiks, isegi kui reklaamid nähtaval oleksid.
Seega, ma ei saa probleemist aru.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 20:18:58 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

Aga siis pole ju vähimatki tähtsust, et mul blokeerija peal on, reklaamidele ma ju nagunii mitte kunagi ei kliki? Ja olen kindel, et mitte ükski Adblockeri kasutaja ei klikiks, isegi kui reklaamid nähtaval oleksid.
Seega, ma ei saa probleemist aru.
 


Sa ei saa seda mitte kuidagi ette teada. Pigem vastupidi - sa kindlasti hakkad klikkima. Kui me räägime mitte Delfi sisusse absoluutselt mittepuutuvatest reklaamidest, mis pealegi vanema arvuti kinni võivad jooksutada, vaid Adsense'ist, siis siin on erinevus nagu suvalisel turuletilt üleskorjatud jopel ja just sinu mõõdu ja hetke maitse järgi õmmeldud rätsepaülikonnal. Reklaam on üks kahest: kas sinu personaalse ajalooga seotud või siis seotud antud saidi sisuga. Vabalt võib olla näiteks mingi konkureeriva saidi reklaamiga tegu, mida sa ise poleks osanud üles otsida, kuid nüüd tänu Adsense'ile juhatati sulle ta kätte. Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 20:24:52 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa ei saa seda mitte kuidagi ette teada. Pigem vastupidi - sa kindlasti hakkad klikkima. Kui me räägime mitte Delfi sisusse absoluutselt mittepuutuvatest reklaamidest, mis pealegi vanema arvuti kinni võivad jooksutada, vaid Adsense'ist, siis siin on erinevus nagu suvalisel turuletilt üleskorjatud jopel ja just sinu mõõdu ja hetke maitse järgi õmmeldud rätsepaülikonnal. Reklaam on üks kahest: kas sinu personaalse ajalooga seotud või siis seotud antud saidi sisuga. Vabalt võib olla näiteks mingi konkureeriva saidi reklaamiga tegu, mida sa ise poleks osanud üles otsida, kuid nüüd tänu Adsense'ile juhatati sulle ta kätte. Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

Põhimõtteliselt ei kliki. Äärmisel juhul märgin endale kuskile üles ja hiljem guugeldan. Reklaamidele ei kliki just nimelt sellepärast, et ma ei salli neid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 20:25:54 vasta tsitaadiga

ma ka ei kliki enamasti. Aga pigem selleks, et kui klikid, siis läheb kohe "toimikusse" kirja, et klikkisid. Parem see asutuse leht manuaalselt avada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 20:44:41 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

Kui mingi asi seal vilgub ja virvendab, üritades mind võimalikult tigedaks teha ning segab lehel oleva info lugemist, siis põhimõtte pärast juba ei kliki.
On kusagil midagi asjalikku ja vajalikku, leian selle ka ilma mõttetu reklaamita üles.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 21:16:55 vasta tsitaadiga

See on ainult teoreetililselt nii, et reklaamis pakutud väärtus kuidagi teisiti välja otsida on võimalik. Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid. Igal juhul landing page'i aadress tuleb välja alles klikki sooritades, enne näeb ainult gooogle linki, mis kliki registreerib ja saidi omanikule tema väljateenitud raha tooob.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 21:20:53 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
See on ainult teoreetililselt nii, et reklaamis pakutud väärtus kuidagi teisiti välja otsida on võimalik. Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid. Igal juhul landing page'i aadress tuleb välja alles klikki sooritades, enne näeb ainult gooogle linki, mis kliki registreerib ja saidi omanikule tema väljateenitud raha tooob.

Kui toodet on bänneril nimetatud, saab ka hiljem välja otsida. Kui bänneril toodet nimetatud ei ole, vaid on mingi õngitsev fraas, et meelitada sind klikkima, siis kindlasti ei kliki. Sõitku seenele. icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 21:29:32 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid.

No nii igav mul nüüd ka ei ole, et ma peaksin säherdustel mõttetutel ja sisututel reklaamidel klikkima, seda enam, et neid on seal ju kümneid või lausa sadu.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 00:01:00 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid.

No nii igav mul nüüd ka ei ole, et ma peaksin säherdustel mõttetutel ja sisututel reklaamidel klikkima, seda enam, et neid on seal ju kümneid või lausa sadu.
 


Oh ei ole nii palju midagi. Pealegi on Googlel väga sageli komme pommitada üheainsa reklaamiga, mis on siis lehel erinevates kohtades umbes viis-kuus korda esindatud. Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt, võrreldes sellega, kui nad oleksid kõik erinevad.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 11.10.2022 00:14:59 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Oh ei ole nii palju midagi. Pealegi on Googlel väga sageli komme pommitada üheainsa reklaamiga, mis on siis lehel erinevates kohtades umbes viis-kuus korda esindatud. Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt, võrreldes sellega, kui nad oleksid kõik erinevad.

Vastupidi, see vähendab tõenäosust oluliselt, sest ma tunnen, et mulle avaldatakse survet ja seda tõenäolisemalt ma just nimelt ei kliki.

Ja 5-6 reklaami lehe kohta on mitu korda rohkem, kui ma oleksin nõus taluma. Äärmisel juhul võiksin leppida 1-2 tagasihoidliku reklaamiga, aga kui on rohkem, siis ilma adblockita läbi ei saa. Ega enamus rahvast, mina sealhulgas, ei hakanud adblocki kasutama 1-2 reklaami pärast. Ikka sellepärast, et meid hakati reklaamiga üle kallama ja neid igale vabale pinnale toppima. Mis liig, see liig. Nüüdseks on saavutatud ilmselt juba vastupidine efekt - pooled inimesed kasutavad adblocki, teine pool on reklaamide tulvast nii zombistunud, et ei märka neid enam. Ja nüüd Google arvab, et kui muudavad adblocki kasutamise võimatuks, siis kõik senised kasutajad hakkavad alandlikult reklaamidele klikkima? Väga naiivne arvamus. Enamik ilmselt kolib Firefoxi või mõne muu alternatiivi peale üle.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.