Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  WiFit varastanud mees arreteeriti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 28.01.2008 15:50:21 vasta tsitaadiga

ot kõik kes minu paroolita wifi külge ühenduvad ongi siis vargad, isegi kui mul midagi selle vastu pole icon_eek.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.01.2008 19:31:56 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
ot kõik kes minu paroolita wifi külge ühenduvad ongi siis vargad, isegi kui mul midagi selle vastu pole icon_eek.gif
mõnes mõttes jah, kuna nad kasutavad sinu poolt makstud teenust ilma sinupoolse lubamiseta (sa pole ka kusagile kirja pannud et sinu võrku võib kasutada ilma sinult eraldi luba küsimata)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 28.01.2008 19:44:59 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
enterprice kirjutas:
ot kõik kes minu paroolita wifi külge ühenduvad ongi siis vargad, isegi kui mul midagi selle vastu pole icon_eek.gif
mõnes mõttes jah, kuna nad kasutavad sinu poolt makstud teenust ilma sinupoolse lubamiseta (sa pole ka kusagile kirja pannud et sinu võrku võib kasutada ilma sinult eraldi luba küsimata)

kui mul võrgu id viitab vabakasutusele siis vist pole vargus
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.01.2008 19:50:04 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
mikk36 kirjutas:
enterprice kirjutas:
ot kõik kes minu paroolita wifi külge ühenduvad ongi siis vargad, isegi kui mul midagi selle vastu pole icon_eek.gif
mõnes mõttes jah, kuna nad kasutavad sinu poolt makstud teenust ilma sinupoolse lubamiseta (sa pole ka kusagile kirja pannud et sinu võrku võib kasutada ilma sinult eraldi luba küsimata)

kui mul võrgu id viitab vabakasutusele siis vist pole vargus
eks sa siis tõesta jah näiteks kohtule et sa ei olnud lubanud kuigi nimes otseselt lubasid icon_razz.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 28.01.2008 20:57:02 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
enterprice kirjutas:
mikk36 kirjutas:
enterprice kirjutas:
ot kõik kes minu paroolita wifi külge ühenduvad ongi siis vargad, isegi kui mul midagi selle vastu pole icon_eek.gif
mõnes mõttes jah, kuna nad kasutavad sinu poolt makstud teenust ilma sinupoolse lubamiseta (sa pole ka kusagile kirja pannud et sinu võrku võib kasutada ilma sinult eraldi luba küsimata)

kui mul võrgu id viitab vabakasutusele siis vist pole vargus
eks sa siis tõesta jah näiteks kohtule et sa ei olnud lubanud kuigi nimes otseselt lubasid icon_razz.gif

Kas ma ei või lubada siis? Miks ma peaks kohtus tõestama.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.01.2008 21:36:59 vasta tsitaadiga

enterprice, no kui keegi häirib sinu võrku ja sa tahaksid seda kindlat isikut süüdistada sinu wifi kasutamises
see vaid näide
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 28.01.2008 23:40:10 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
enterprice, no kui keegi häirib sinu võrku ja sa tahaksid seda kindlat isikut süüdistada sinu wifi kasutamises
see vaid näide

Ok. Kui segama kipuvad keeran kinni lihtsalt. Kohtusse küll siukese asjaga ei kipuks.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mikrokalku
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2006




sõnum 18.03.2008 19:57:08 vasta tsitaadiga

Kas see jutt tähendab siis seda,et tegelikult on seaduslik Wifit kasutada ainult seal,kus on selleks ametlik silt üleval,et siin on nüüd vihvi leviala.Kuidas ma siis teada saan,et olen kellegi isiklikku võrku sisse läinud?
_________________
On ju tore,kui saab kellelegi abiks olla!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 25.03.2008 02:27:29 vasta tsitaadiga

põhimõtteliselt on wifi kasutamine igas riigis oma seadustega reguleeritud- nii et kui silt üleval siis nagu ikka võiks kasutada aga kui kogemata connectid naabri võrku mille leviala seal on, siis ei oska nõu anda. Tegelt, muretse endale hea advokaat.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.04.2008 20:39:50 vasta tsitaadiga

hmmm...siia vist sobib ka see uudis:

Soomes mõistis Salo kohus avatud traadita interneti võrgu loata kasutamise eest rahatrahvi. Tegemist on teadaolevalt esimese taolise kohtuotsusega Soomes.

Kohus teatas oma otsuses, et teisele inimesele kuuluva seadme ja võrguühenduse kasutamine enda huvides on ebaseaduslik ja mõistis naabri internetiühendust kasutanud mehele kaheksa päevapalga suuruse trahvi, vahendab yle.fi ajalehte Hämeen Sanomat.

Ebaseaduslik traadita interentivõrgu kasutamine tuli välja, kui politsei uuris ühe Salo ettevõtte infopanka tehtud sissemurdmist.

Ettevõtte endist töötajat kahtlustati ka infovarguses, kuid see jäi kohtus tõendamata. Soomes on arutletud juba pikemat aega avatuks jäetud või jäänud tugijaamade kasutamise seadsulikkuse üle.

http://www.delfi.ee/news/arvutiuudised/internet/article.php?id=18666794
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2008 18:05:20 vasta tsitaadiga

Saksamaal rääkis ühes saates, kuidas kodust avatud WiFi võrku kasutati omanike teadmata illegaalse muusika vahenduslülina ja nüüd on võrguomanikel kaelas trahv 300000 eurot. Nad kavatsevad küll WiFi ruuteri tootja kohtusse kaevata, et nood müüvad vaikimisi aktiveerimata turvaseadeteta ruuteri, aga see vist on väga ebatõenäoline, et nad võidavad.
Seega, WiFi varastamine surfamise eesmärgil on juba "süütuks" lõbuks muutumas.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 22.06.2008 15:28:13 vasta tsitaadiga

Aga põhimõtteliselt kui mina maksan neti eest(WIFI) ning mu naine oma läpakaga minu wifis käib ning mul nett aeglaseks läheb võin ta kohtusse kaevata? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.06.2008 12:42:48 vasta tsitaadiga

Kui wifi võrku on sisenetud tehnilist tõkendit eirates, selleks võivad olla siis MAC filter, WEP või WPA võtmed, siis võib minna kohtusse kuid selleks et sisenemine oleks tõendatud peab olema olemas ruuteri logi kus ilmneb võõras MAC ja IP mida siis kasutati.
Eelmisel kevadel näiteks hulkusid WIFI.ee wardriverid ringi ning nende käimistest jäid nii mõnegi ruuteri logisse jäljed, tegu oli seaduse mõistes sissetungidega eirates tehnilist tõkendit. Kui ilmneks et sellel ajal on nendest võrkudest tehtud mingeid keelatud tegevusi siis läheksid need logid ka käiku.
Kui kasutaja ertr2 pole oma naisele andnud parooli, ta on selle ise lahti murdnud siis on ehk võimalik kohtus võita, kuid minu teada Eestis pretsedent seni vist puudub. Neti kiiruse alanemine võib olla sümptom et keegi on jaole tulnud kuid see või olla põhjustatud ka muudest teguritest, seega kohtusse minekuks sellel ettekäändel eriti zansse pole.

Väga lahe fakt oleks kui keegi näiteks saab kohtus lahutuse naisest, kuna see murdis end netti ning mingi hüvitise kaotatud netikiiruse eest jne icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.06.2008 12:56:47 vasta tsitaadiga

Maldur, no wardriverid pommitavad siiski ju täiesti tõkendideta võrke
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.06.2008 13:13:16 vasta tsitaadiga

Teoorias jah, praktikas ma nii sinisilmne ei oleks...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 01.07.2008 20:21:03 vasta tsitaadiga

Kahju kuid mac aadresse saab väga lihtsalt muuta, nendega ei tõesta midagi... Sama hästi võib ju kismetiga 2 naabri ap võrgu klientide macid spoofida ning edasi tegutseda - nalja kui palju icon_neutral.gif thumbs_down.gif
_________________
Rabrat
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.07.2008 11:09:55 vasta tsitaadiga

Jah saab Kismetiga kliente peilida, kuid kui seltsimees figureerib oma MACiga seitsmes mastis üle maakonna siis naabriwifi klient nendeni ei ulatu, see "juhuslik kogemata konnektimise" moment langeb seega ära.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanno
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2006




sõnum 28.07.2008 23:35:18 vasta tsitaadiga

Maldur, mikk36, wardriverid võõrastesse wifi võrkudesse ei sisene. Kui nad seda teevad, pole nad enam wardriverid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 23:59:23 vasta tsitaadiga

ehk sisuliselt wardrivingut tehes pole tegelikult teada et kas võrgul on siiski mingid piirangud peal või mitte peale võrgu krüpto puudumise (a'la vpn nõue, captive portal jne)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.08.2008 23:13:05 vasta tsitaadiga

Ma leian et wardriver võiks piirduda eetri skaneerimisega - enamat pole ju vaja et näha SSID, kanal, oletatav asukoht jne. Kui mingis mängulises ülesandes pannakse tööle spetsiaalne saatja mida otsitakse ja vajadusel ühendatakse on asi teine. Lihtsalt ringi sõita ja skannerit lahti hoida ei keela ilmselt keegi, kuid kui seejuures hakatakse konnektima on see sisuliselt peaaegu alati tungimine võõrasse võrku. Avalikud levialad peaksid ju olema vastavalt tähistatud ning nendega ei tohiks nagu eksitusi ette tulla, pealegi ei keela ju keegi kasutamast näiteks "Kykametsa_AIP" sarnast võrgunime kui avalikuga tegu. Miks peaks wardriverit huvitama kas kellegi privaatvõrk toetab VPNi või muu seotud info (kasvõi ühendumine saamaks teada kellegi teenusepakkuja vms).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.08.2008 23:24:54 vasta tsitaadiga

Maldur, wardrivimise mõte on ju leida vabu võrke ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.08.2008 01:49:34 vasta tsitaadiga

http://www.arvutikasutaja.ee/artikkel.php?lk=9&id=207&sid=e68d38a9096bc887fa1400a4c55f44bc

Ma ei kohanud midagi vabade võrkude leidmisest - kaardile kantakse ju kõik leitud levialad. Kui uskuda hr Veljo juttu siis peaks avalikke levialasid olema võimalik leida ka ilma arvutita - kasvõi jalgrattal ringi sõites ning plakateid uurides... icon_lol.gif
Milleks siis see wardriving kui avaliku levila omanik niigi plakatil kuulutab et tal on avalik leviala?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanno
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2006




sõnum 10.08.2008 00:47:56 vasta tsitaadiga

Üritan paar asja seoses wardrivinguga selgeks teha.
Wardriving kujutab endast wifi võrkude otsimist jalgsi või liikuvalt sõidukilt. Põhimõtteliselt on see statistika tegemine (SSID, kanal, MAC, asukoha koordinaadid). Wardriver ei ühenda end kunagi võõrastesse võrkudesse, kui ta seda teeb siis kutsutakse sellsit tegevust piggybacking e. ühendumine võõrastesse võrkudesse ilma loata. Võtan siin sellepärast wardrivingu teemal sõna kuna ise harrastan seda ja mind häirib selline asi kui aetakse segamini omavahel wardriving ja wifi võrgu kuritarvitamine. Ilmselt on eksitav sõna "War" selle termini alguses ja see seostatakse millegi pahatahtlikuga.
Miks ma seda harrastan? Kes harrastab kalal käimist, kes harrastab reisimas käia ja sama moodi harrastan mina ka wardrivingut teha. Aga samas mul pole kunagi peas olnud mõtet võõrasse wifi võrku siseneda, nii imelik kui see ka pole. Pigem ma üritan abivajajatel oma wifi võrgud turvalisemateks muuta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 11.08.2008 10:53:31 vasta tsitaadiga

Usun küll et mõni saab hakkama vaid statistika kogumisega. Endalgi seisab läpakas lahti kui kuskil rohkem ringi liigun. Kuid kuidas tõestada et enamiku ajast wardriver äkiste ühel hetkel ei tunne vajadust sisse trügida? Teeb oma tembu ära ja pärast on rahulikult jälle wardriver! Sest ta teab et teda tegelikult ei hakka keegi otsimagi. Kui kaameraga kõrvalt ei filmi siis ei tea keegi peale tema enda sellest (v.a. logija, kuid temagi ei näe eriti rohkem kui MAC adre).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 29.09.2008 23:04:44 vasta tsitaadiga

Minumeelest on see ka jabu pane parool peale siis ei ole ka probleem...
See oleks nagu soov kõigile sitta keerata, kui ma kuhugile lähen ja korraks outlooki vaatan ja selle eest 100k trahvi saan on ikka küll tore lugu !
Võib võrdluse tuua et viskan rahakoti maha ja ise jään politseiga nurgataha ootama millal keegi selle üles korjab/ära varastab, minumeelest 1:1 sama teema

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  WiFit varastanud mees arreteeriti mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.