Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Hinnavaatluse foorumis ID-kaardiga autentimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Caveman
HV veteran
Caveman

liitunud: 20.08.2003




sõnum 17.08.2004 11:29:48 vasta tsitaadiga

Ra* kirjutas:
samas tõsiseid, elukutselisi pettureid see ei peata!
Pole ju raske neil kellegi teise ID kaarti varastada
koos Post-It iga millel on kood kirjas icon_smile.gif.!

Siis saab see teine pähe, kui petturlus avastatakse.
Elukutselisi ei peata miski.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 10 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 17.08.2004 11:31:57 vasta tsitaadiga

MUl tuleb ID kaardi lugeja osta thumbs_down.gif Mõttetus ühe väikse äri pärast endale selline id värgendus muretseda. Siia mani on mul kõik ärid ilusti läind. Ma ikka vaatan ka enne kellega ma äri teen.
Tulevikus ei hakka keegi minuga äri tegema kuna mul pole Id nr. thumbs_down.gif

Ons juba nii suured probleemid siin ärifoorumis, et selliseid meetmeid vaja kasutada. MA arvan et ei icon_exclaim.gif Täielikkult mõttetu idee thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 11:34:43 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
MUl tuleb ID kaardi lugeja osta thumbs_down.gif Mõttetus ühe väikse äri pärast endale selline id värgendus muretseda. Siia mani on mul kõik ärid ilusti läind. Ma ikka vaatan ka enne kellega ma äri teen.
Tulevikus ei hakka keegi minuga äri tegema kuna mul pole Id nr. thumbs_down.gif

Ons juba nii suured probleemid siin ärifoorumis, et selliseid meetmeid vaja kasutada. MA arvan et ei icon_exclaim.gif Täielikkult mõttetu idee thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif

mnjah, sina pole petta saanud, kuid mõned siin on.
On ju ka sul turvalisem tehingut teha kodanikuga, kes on end autentinud?

Kordan, ID kaardiga sisselogimine on vabatahtlik! Eelise annab see neile kasutajatale, kellel ID kaart olemas ja kes soovivad enda usaldusväärsust tõsta thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 17.08.2004 11:38:00 vasta tsitaadiga

Caveman kirjutas:
Ra* kirjutas:
samas tõsiseid, elukutselisi pettureid see ei peata!
Pole ju raske neil kellegi teise ID kaarti varastada
koos Post-It iga millel on kood kirjas icon_smile.gif.!

Siis saab see teine pähe, kui petturlus avastatakse.
Elukutselisi ei peata miski.

samas...siin ilmas polegi abs. turvalisust. kaovad ju pangakaardid, passid..ka raha icon_razz1.gif
ma ei näe probleemi, et keegi kaotab ID kaardi ja varas tuleb end siia regama. need on siiski harvad juhtumid. üldisemalt peaks ärifoorum siiski turvalisemaks mutuma. ja kellel ID kaarti pole,nagu minul, võiks olla variant pangakaudu autoriseerimiseks.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 11:41:04 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et äkki on kusagil avalikus internetipunktis või raamatukogus või kusagil olemas üldkasutatav ID-kaardi lugeja.
Võib-olla keegi teab midagi?
Siis ei oleks vaja endale seda lugejat soetada, ise kasutaks küll ühekordselt üldkasutatavat lugejat.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Klubi
HV kasutaja


liitunud: 22.04.2004




sõnum 17.08.2004 11:42:41 vasta tsitaadiga

Ei ole kuulnud küll aga abi saab paluda ju sõpradelt-tuttavatelt, kel lugeja olemas
_________________
Kurat jälle eksisin
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Westswamp
HV Guru
Westswamp

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 11:59:25 vasta tsitaadiga

Tint kirjutas:
samas...siin ilmas polegi abs. turvalisust. kaovad ju pangakaardid, passid..ka raha icon_razz1.gif
ma ei näe probleemi, et keegi kaotab ID kaardi ja varas tuleb end siia regama. need on siiski harvad juhtumid.
Kas sina kannad ID-pin'e kaasas icon_eek.gif Ja kui ID-kaart kaob tuleb sellest kohesest teatada telefonil 1777, mis järel su serdid tühistatakse.
http://www.sk.ee/pages.php/020204,114
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
unknown
HV kasutaja

liitunud: 22.04.2004




sõnum 17.08.2004 12:08:22 vasta tsitaadiga

Anonymous kirjutas:
ei aita see riigi propaganda, et inimesed ID-kaarti kasutaks. alates sellest sündmusest, omab pool eestit ID-kaarti ja selle lugejat thumbs_up.gif icon_razz.gif

Sajaprotsendiliselt nõus. icon_biggrin.gif

Ma ei saa aru neist, kes siin vigisevad, et täiesti mõttetu idee. Keegi ei käse teil seda teha, kui ei taha. Nii et kuss ja käigem ajaga kaasas. thumbs_up.gif

_________________
Parimate soovidega,
unknown
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 17.08.2004 12:10:51 vasta tsitaadiga

§ 12. Isikuandmete töötlemine andmesubjekti nõusolekul

(1) Nõusolek isikuandmete töötlemiseks on selge ja teadlik andmesubjekti tahteavaldus, millega andmesubjekt lubab oma isikuandmeid töödelda.

(2) Enne andmesubjektilt isikuandmete töötlemiseks nõusoleku küsimist peab vastutav või volitatud töötleja andmesubjektile teatavaks tegema:
1) isikuandmete töötlemise eesmärgi;
2) isikud või nende kategooriad, kellele isikuandmete edastamine on lubatud;
3) vastutava töötleja või tema esindaja nime ja vastutava töötleja tegevuskoha aadressi;
4) juhud, millal andmesubjektil on õigus nõuda isikuandmete töötlemise lõpetamist ning isikuandmete parandamist, sulgemist, kustutamist;
5) juhud, millal andmesubjektil on õigus saada juurdepääs tema kohta töödeldavatele isikuandmetele.
tagasi üles
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 12:32:18 vasta tsitaadiga

Idee on thumbs_up.gif
ma ei saa aru miks mõned vinguvad et pole ID-kaarti ja lugejat...ID-kaart on ju 15a kohustuslikuks saand ja ID-kaardi lugejat saab mujal netis ka kasutada kui ainult HV-s ja hind pole ka nii suur et osta ei jaksaks.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 17.08.2004 12:39:32 vasta tsitaadiga

Kas külaline tahab väita, et ID kaardiga vabatahtlik autentimisallkirja andmine-võtmine on seaduse mõistes isikuandmete töötlemine?

"Isikuandmed on andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, mis väljendavad selle isiku füüsilisi, psüühilisi, füsioloogilisi, majanduslikke, kultuurilisi või sotsiaalseid omadusi, suhteid ja kuuluvust."

Seega ainult nimi ja isikukood ei tohiks nagu isikuandmed olla, kahtlaseks läheks asi siis, kui regamisel küsitakse ka veel pikkust, kaalu, palka ja parteilist kuuluvust.

EDIT: tegelikult võiks Tanel tõesti täpsustada, kellele ja mis tingimustel nimi ja isikukood probleemide korral antakse - kas ainult politseile või kõigile, kes tunnevad ennast mingis tehingus kehva seisu sattununa ja tahavad minna vastaspoole ukse taha "õigust nõudma"
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 17.08.2004 12:57:05 vasta tsitaadiga

kulla mees, kui nimi ja isikukood ei ole isikuandmed, siis mis on?
see on põhi ehk baas ilma milleta ei ole sinu isiku seostamine ei pikkuse, kaalu ega terviseseisundiga võimalik.
tagasi üles
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 17.08.2004 13:10:31 vasta tsitaadiga

Ei tea, seaduses oleva isikuandmete definitsiooni ma justkui tõin välja ja mina ei suuda sellest nii aru saada, et nimi ja isikukood iseenesest on isikuandmed.

Kas kõrtsi või kasiino uksel passi küsimine on isikuandmete töötlemine?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sa00
HV kasutaja


liitunud: 03.07.2002




sõnum 17.08.2004 13:21:10 vasta tsitaadiga

No nii...mul siis loodetavasti ID tunnus juba olemas...

aga siin kirujatele, kes turvalisuse pärast kardavad....teate....mina küll nii ei karda ning kui tahate võin teile ka oma pangakonto nr.-i anda...nagu oleks mingi suur saladus....küsige kui tahate raha kanda.

_________________
to accomplish great things, we must dream as well as act
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 17.08.2004 13:26:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas sina kannad ID-pin'e kaasas icon_eek.gif Ja kui ID-kaart kaob tuleb sellest kohesest teatada telefonil 1777, mis järel su serdid tühistatakse.

kle westswamp, ma ju kirjutasin, et mul polegi ID kaarti olemas.. ma ei tea, et seal pin koodegi vaja läheb icon_lol.gif
nüüd olen targem
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Micron
HV kasutaja
Micron

liitunud: 11.01.2002




sõnum 17.08.2004 16:17:13 vasta tsitaadiga

See värk on kindlasti tervitatav nähtus tehingute usaldusväärsemaks muutmisel ja mina ei näe kuskil mingit kolli, aga ma leian, et kõik peaks olema täpselt kindlaks määratud icon_wink.gif Peaks olema üks lehekülg, kus on adminnide poolt kirja pandud kõik autentimist puudutavad tingimused icon_idea.gif Kes ikkagi pääseb neile andmetele ligi ja mis tingimustel. Kas te mehed olete mõne juristiga seda asja ka arutanud või mõtlesite, et teete ära ja eks siis paistab, mis saab icon_rolleyes.gif Näiteks on suur vahe, kas andmeid jagatakse igale ahvile, kellel on politsei töötõend ette näidata või tehakse seda ainult kohtuniku või prokuröri loal icon_exclaim.gif Selliseid asju reguleerivad siiski seadused ja neid asju ei tehta nii, et me siin foorumis mõtlesime, et teeme hoopis nii või naa icon_wink.gif Ühesõnaga, adminnidel peavad selle asjaga seoses, olema täpselt kindlaks määratud õigused ja kohustused ja need peavad olema kirjas kuskil, et iga kasutaja saaks nende tingimustega tutvuda enne, kui ennast autentima asub icon_idea.gif Huvitav, et Tanel või Nevermind ei ole suvatsenud siin teemaski asja täpsemalt seletada icon_rolleyes.gif Probleeme võib muidugi ka asjaga kaasneda icon_confused.gif Näiteks see, et autentimine on vaid ühekordne - see seob küll kasutajanime ja tegeliku isiku, aga miski ei garanteeri, et mingi tehingu taga ei ole keegi teine, kes juhtumisi on kunagi teada saanud kasutaja parooli icon_rolleyes.gif Vaevalt, et keegi on varem oma HV parooli ainult seifis hoidnud ja seega on üsna suur tõenäosus, et keegi teine võib ka ta parooli teada ja siin foorumis temana esineda. Varem ei olnud see suur probleem, aga selle ID kaardiga võib probleem tekkida icon_rolleyes.gif See oli ainult väike näide sellest, milliseid probleeme võib ette tulla, aga point on selles, et tekkida võivaid probleeme peaks ka ette nägema icon_exclaim.gif Ootaks just adminnidelt vastukaja icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 16:20:19 vasta tsitaadiga

Micron, no kui keegi petta väga tahab, siis ta ka saab. ega 100% turvaliseks HV ärifoorumit teha ei saa. saa sellest aru.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Micron
HV kasutaja
Micron

liitunud: 11.01.2002




sõnum 17.08.2004 16:31:07 vasta tsitaadiga

Fast&Furious kirjutas:
Micron, no kui keegi petta väga tahab, siis ta ka saab. ega 100% turvaliseks HV ärifoorumit teha ei saa. saa sellest aru.


Point ei ole selles, et see ID kaardi värk ei muuda ärifoorumeid 100% turvaliseks ja ma ei laida üldse selle asja kasutusele võtmise ideed, aga üritan juhtida tähelepanu sellele, et asi ei ole vist adminnide poolt lõpuni läbi mõeldud ja mõned asjad vajaksid veel täpsustamist icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 16:35:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Näiteks see, et autentimine on vaid ühekordne - see seob küll kasutajanime ja tegeliku isiku, aga miski ei garanteeri, et mingi tehingu taga ei ole keegi teine, kes juhtumisi on kunagi teada saanud kasutaja parooli Vaevalt, et keegi on varem oma HV parooli ainult seifis hoidnud ja seega on üsna suur tõenäosus, et keegi teine võib ka ta parooli teada ja siin foorumis temana esineda.

selline võimalus jääb ALATI kui kasutaja ise hoolas pole. see on iga asjaga nii. seda polnud küll mõtet näiteks tuua.

pakun, et adminnid on seadusega kursis - millal võib andmed politseile üle anda, millal mitte.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Micron
HV kasutaja
Micron

liitunud: 11.01.2002




sõnum 17.08.2004 16:56:28 vasta tsitaadiga

Fast&Furious kirjutas:
pakun, et adminnid on seadusega kursis - millal võib andmed politseile üle anda, millal mitte.


Sinu pakkumine ei puutu kohe üldse mitte asjasse icon_wink.gif Tahaks siiski kuulda adminnide kommentaare icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2004 16:57:17 vasta tsitaadiga

... mis siin pikalt vadistada, kes leiab, et see süsteem pole piisavalt usaldusväärne, see ärgu kasutagu ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 17.08.2004 17:14:40 vasta tsitaadiga

asi pole selles et keegi süsteemi usaldusväärsuses kahtleks.. tundub, et osad lihtsalt võitlevad selle ID vastu ärifoorumis... kuna leiavad, et see neile kui müüjatele ostjatele on see mingil põhjusel ohtlik icon_razz1.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Micron
HV kasutaja
Micron

liitunud: 11.01.2002




sõnum 17.08.2004 17:19:57 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... mis siin pikalt vadistada, kes leiab, et see süsteem pole piisavalt usaldusväärne, see ärgu kasutagu ...


Paistab, et mu mõte ei taha mõnele kohe kuidagi kohale jõuda icon_sad.gif Ma väidan, et kuni ei ole tingimusi täpselt paika pandud ja kõigile välja öeldud, ei saa ju asjale üldse mingit hinnangut anda icon_exclaim.gif Mille alusel praegu otsustada, kas asi ennast ära tasub või võib asjast hoopis jama tulla icon_rolleyes.gif Peaks äkki ära autoriseerima, et lihtsalt tore uus võimalus icon_razz1.gif ID kaardi idee ei ole ka see, et topi teda aga igasse auku, kuhu vähegi annab toppida icon_wink.gif Kui ennast ID kaardiga autoriseerid kuskil, siis pead sa ka täpselt teadma, mis tingimustel su andmeid kasutatakse icon_exclaim.gif Inimesed käivad üldse oma andmetega väga lohakalt ümber ja ei näe ette ohte, mis sellega võivad kaasneda icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Micron
HV kasutaja
Micron

liitunud: 11.01.2002




sõnum 17.08.2004 17:24:22 vasta tsitaadiga

Tint kirjutas:
asi pole selles et keegi süsteemi usaldusväärsuses kahtleks.. tundub, et osad lihtsalt võitlevad selle ID vastu ärifoorumis... kuna leiavad, et see neile kui müüjatele ostjatele on see mingil põhjusel ohtlik icon_razz1.gif


Huvitav, kas ma tõesti väljendan ennast nii kehvalt, et kellelegi asi kohale ei jõua icon_rolleyes.gif Ma ei ole sugugi asja vastu icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Tingimused peavad olema lihtsalt täpselt paika pandud ja välja öeldud icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 17.08.2004 17:28:43 vasta tsitaadiga

Ra* kirjutas:

samas tõsiseid, elukutselisi pettureid see ei peata!
Pole ju raske neil kellegi teise ID kaarti varastada
koos Post-It iga millel on kood kirjas icon_smile.gif.!


Pakun, et selline "elukutseline" ei tule siia moblasi jms. nänni müüma/ostma icon_razz.gif

ID kaardi idee on thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Hinnavaatluse foorumis ID-kaardiga autentimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.