Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnad »  Hulgimüüjad: IT-kaupade hinnad hakkavad tõusma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 12.01.2009 13:16:08 Hulgimüüjad: IT-kaupade hinnad hakkavad tõusma vasta tsitaadiga


IT- ja elektroonikakaupadega tegeleva hulgimüügifirma GNT Eesti juht Anti Kuiv ennustab, et selle aasta jooksul tõusevad IT-kaupade hinnad kümmekond protsenti. «Kütusehindade buum avaldas 2008. aastal küll selget mõju elektroonikakaupade tootmisele, kuid ei jõudnud hindadesse. Seda mõju näeme alles sel aastal,» rääkis Kuiv Äripäevale.


Kuivale teadaolevalt on maailma suurematest tootjatest kümme esimest hinnatõusust juba ka teada andnud.

Teise IT-toodete hulgimüügiga tegeleva firma TD Balticu müügidirektor Indrek Raudsaar tõi välja, et paljude toodete hinnatõus algas juba eelmise aasta septembris ning selle põhjuseks võis olla dollari kursi muutumine.

«Hinnalangus puudutas vanemat kaupa, millest tootja soovis lahti saada,» lisas ta.

Allikas
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 16:38:26 vasta tsitaadiga

Tore thumbs_down.gif icon_confused.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.01.2009 18:12:27 vasta tsitaadiga

Pole midagi imestada, olidki teised ajuvabalt odavaks muutunud.
Suuremad hinnad tähendavad ka suuremat kasumit edasimüüjatele ja kohalikele arvutimüüjatele, mis tähendab et seis müügiga peaks samuti paranema.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 12.01.2009 18:23:51 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
..
Suuremad hinnad tähendavad ka suuremat kasumit edasimüüjatele ja kohalikele arvutimüüjatele, mis tähendab et seis müügiga peaks samuti paranema.

suuremad hinnad tähendavad seda, et lampiostmised hakkavad kaduma, konkurents tiheneb veelgi ja viimasedki väikefirmad pakivad pillid kokku
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.01.2009 18:29:19 vasta tsitaadiga

Järelikult tuleb olemasolevat tehnikat natuke kauem kasutada, enne kui uut ostma tormata. Kui praegu vahetada arvutit 1x aastas, siis võib edaspidi vahetada arvutit 2 aasta kohta.
Tulemus. Mina, kui ostja võidan, tootja ja vahendajad ja müüjad kaotavad icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 12.01.2009 22:09:34 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tulemus. Mina, kui ostja võidan, tootja ja vahendajad ja müüjad kaotavad icon_wink.gif

Sa ei võida midagi. Ka nüüd võid oma arvutit 2 aasta tagant vahetada. Ma ei hakka rääkimagi sellest, kui vanad on enamuse arvutid.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 22:13:25 vasta tsitaadiga

suht ebaloogiline.majandus käib alla(seda enam pangast ei anta lenu ,liisingusse ei saa ka elektroonikat võtta,kuna ületab mingi hinnapiiri).
seega ei võida tootja,vahendaja ,klient ja pank;)
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 02:57:42 vasta tsitaadiga

Mina olen oma arvuteid kasutanud kuni nende surmani ning võin kindla teadmisega väita, et ma pole ainuke selline kasutaja. Küll on aga peres vahepeal arvutite hulk kasvanud, sest igaüks tahab endale oma. Eks edaspidi tuleb siis kokkuhoiu mõttes jälle ühte arvutit mitmekesi kasutama hakata. Üldiselt ma ei usu, et arvutikaubad läheksid oluliselt kallimaks, sest üks klass on mängumasinad mis peavad olema kallid ning teised on internetipillid ning kui selle ülesandega saavad tänapäeval pooled turul olevatest telefonidest hakkama, siis sellise arvuti eest ei saa mängumasina hinda küsida.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 03:13:10 vasta tsitaadiga

Kõrge naftahind võib küll artikli sõnul nüüd hakata hindades kajastuma, kuid kui kauplustel ja firmadel ei õnnestu oma kaupa lihtsalt maha müüa kriisi tõttu, siis pigem ennustaksin, et hinnad hakkavad siiski langema. Ehk minu arvates on see 10% hinnatõusu jutt kaupmeestel selleks, et tarbijad ostaksid ja nad ei oleks sunnitud hindu langetama.
_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 03:37:32 vasta tsitaadiga

djkiller kirjutas:
suht ebaloogiline.majandus käib alla(seda enam pangast ei anta lenu ,liisingusse ei saa ka elektroonikat võtta,kuna ületab mingi hinnapiiri).
seega ei võida tootja,vahendaja ,klient ja pank;)

näiteks Elion pakub üsna kergekäeliselt liisingut, 50k kliendi kohta, ole ainult korrektne maksja. igakuistes maksetes on see hinnatõus põmst märkamatu (mõnikümmend eeki kuus siia-sinna ei tohiks kedagi tappa). muidugi praegusel hetkel pikka maksekohustust suht riskantne võtta.
a, ja sõber Elionist ütles juba mitu nädalat tagasi, et Linksys'i (täpselt ei mäleta, aga vist oli ikka see) ruuterite hinnad tegid metsiku tõusu ja muud asjad näitavad sama tendentsi icon_rolleyes.gif
ise olen suht häpi praeguse seisuga: igast liisingud said just aasta lõpus läbi (ainult arvutikast on veel, aga 300.- per kuu ei murra), laenusid pole kaelas, kõikvõimalik tehnika on igati piisav, tööandja lubas ka, et lähema aasta jooksul koondamisi/palgakärpeid pole tulemas, kindel elukoht ka olemas - mis veel tahta 8)
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 08:25:09 vasta tsitaadiga

Alguses hinnad tõusevad kas sellest, et inimesed ostavad vähem ja tahetakse rohkem kasumit ühiku kohta või sellest, et naftahinnad jõudsid järele - kuid lõpuks dikteerib turul hinna ikkagi nõudlus - mis sa neid hindu ikka tõstad kui keegi enam ei osta. Minu arvates olid hiljuti just DDRAM-i hinnad soodsad, siiamaani isegi vist ja kusagil oli selle kohta artikkel, et Malaisias või kuskil seal ongi DDR mälude tootja sellises hädas, et paljud maailma riigid läksid lausa appi, et mälutootmine soiku ei jääks. Igatahes sealt jäi mulje, et - tootjad/müüjad hädas = odavamad hinnad tarbijale.
_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 09:17:15 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
ei jääks. Igatahes sealt jäi mulje, et - tootjad/müüjad hädas = odavamad hinnad tarbijale.

Odavad hinnad olid kuna oli ületootmine icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.01.2009 12:20:09 vasta tsitaadiga

Eks eeldada võib veelgi lihtsamata ja vähem detaile nõudvate skeemide väljamõtlemist. Samuti hoitakse kindlasti kokku veel kehvemate ja odavamate detailide kasutamisega. Samuti kõikvõimalikest testimistest loobumistega.

Need suunad on ju ka ammu märgatavad - skeemidest ära korjatud kõikvõimalikud (ja tihti ka üsna vajalikud) komponendid, korralike, kallite komponentide asemel kasutatavad Venemaal toodetud odavad "vidinad". Lisaks siis müükipaisatud tooted, mida pole keegi kunagi kontrollinud ega testinud enne müüki saatmist.

Igatahes, odavaid Vene kondensaatoreid, mille hind on nii 3-5 krooni tükk, kohtasin alles hiljuti üsnagi kalli ja reklaamitud arvutikomponendi küljes. Ja korralik välismaine vidin poleks maksnud mitte 3-5 krooni, vaid nii 30-50 krooni (minimaalselt).
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 12:24:37 vasta tsitaadiga

Olen hoopis märganud,et viimastel aastatel optiliste seadmete kvaliteet alla käinud.Hinnad ka odavnenud aga ikka.Seda siis sisemiste ATA/SATA kirjutajate kohta.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 13.01.2009 18:00:28 vasta tsitaadiga

Seoses majanduslangusega on oodata päris suuri allahindluseid ja see 10% ei tohiks neid väga palju mõjutada...
_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ands
HV Guru

liitunud: 16.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2009 18:12:05 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
Kõrge naftahind võib küll artikli sõnul nüüd hakata hindades kajastuma, kuid kui kauplustel ja firmadel ei õnnestu oma kaupa lihtsalt maha müüa kriisi tõttu, siis pigem ennustaksin, et hinnad hakkavad siiski langema. Ehk minu arvates on see 10% hinnatõusu jutt kaupmeestel selleks, et tarbijad ostaksid ja nad ei oleks sunnitud hindu langetama.


Vaata, mis turul toimub ja tulemas on.

Hinnad tõusevad ja kohati päris kõvasti.....eks nad kunagi ikka ehk langevad, aga praegu on siiski trend see, et hinnad tõusevad.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 13.01.2009 23:52:54 vasta tsitaadiga

ma ise arvan, et see hinnatõus avaldub pigem hindade stagnatsioonis
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 14.01.2009 16:38:31 vasta tsitaadiga

Eks ma siis jään ootama aega, mil praegune $35 naftahind on arvutikomponentidesse jõudnud ja uuendan siis raali..
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexl
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2005




sõnum 14.01.2009 19:14:24 vasta tsitaadiga

"ennustas" thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 14.01.2009 22:18:39 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Eks ma siis jään ootama aega, mil praegune $35 naftahind on arvutikomponentidesse jõudnud ja uuendan siis raali..
Olukord saab sarnanema tanklatega, kus päev peale maailmaturu hinnatõusu tõusevad hinnad Eestiski, nädal peale hinnalangust jõuab see Eestisse icon_wink.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 15.01.2009 00:33:26 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
mikk36 kirjutas:
..
Suuremad hinnad tähendavad ka suuremat kasumit edasimüüjatele ja kohalikele arvutimüüjatele, mis tähendab et seis müügiga peaks samuti paranema.

suuremad hinnad tähendavad seda, et lampiostmised hakkavad kaduma, konkurents tiheneb veelgi ja viimasedki väikefirmad pakivad pillid kokku


Lubage naerda icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 15.01.2009 10:11:27 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Eks ma siis jään ootama aega, mil praegune $35 naftahind on arvutikomponentidesse jõudnud ja uuendan siis raali..


Jah loogiliselt võttes peaks ka tõesti siis praegune odav hind komponentide hindadesse jõudma, samas ma olen kindel, et kui see aeg jätte jõuab siis on raudselt selline jutt, et eelnevalt olnud kõrge kütusehinna tõttu saadi nii palju kahju, et nüüd on vaja hindu samal tasemel edasi hoida vmt.

Üldiselt ma mõtlen, et peaks vist need lisa 4GB mälu ära ostma icon_biggrin.gif

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 15.01.2009 10:45:20 vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:

Lubage naerda icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

mille üle Sa naerad?
1. Ostujõud väheneb, seega kaalutletakse rohkem ostude tegemist ning ollakse hinnatundlikumad
2. häid hindu saavad pakkuda ketid tänu suurele käibele
3. väikeettevõte peab sobivas hinnaklassis püsimiseks vähendama ülekatet
4. ülekatte vähendamine ähendab ettevõtte tulude vähendamist, seega tuleb vähendada tegevuskulusid
5. tegevuskulude vähendamine (soodsamad ruumid, vähemtasustatud personal, väikesed laoseisud jne) viib reeglina käibe langemiseni
6. kui tulusid pole, tuleb uksed kinni panna
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2009 11:22:47 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Mina olen oma arvuteid kasutanud kuni nende surmani ning võin kindla teadmisega väita, et ma pole ainuke selline kasutaja.

Aga millise komponendi väljalangemisega saabub arvuti surm? Kõvaketta? Prose? Emaplaadi? OS'i? Ehk siis kes näeb arvutit kui kasti, milles on kummalised vidinad ja kui see kast enam ei toimi, tuleb poest uus tuua (ma ei pea siin tegelikult üldse just sind silmas), kes aga nende kummaliste vidinate kogumit, millest igaühte saab lagunemise korral lihtsa vaevaga vahetada. icon_wink.gif

Mul on näiteks praeguse kasti sees ca 5a jooksul kõik komponendid vahetunud. Mõned mitu korda. Enamjaolt siiski järk-järgulise upgrade'ina.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 15.01.2009 12:27:27 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
UB kirjutas:
Mina olen oma arvuteid kasutanud kuni nende surmani ning võin kindla teadmisega väita, et ma pole ainuke selline kasutaja.

Aga millise komponendi väljalangemisega saabub arvuti surm? Kõvaketta? Prose? Emaplaadi? OS'i? Ehk siis kes näeb arvutit kui kasti, milles on kummalised vidinad ja kui see kast enam ei toimi, tuleb poest uus tuua (ma ei pea siin tegelikult üldse just sind silmas), kes aga nende kummaliste vidinate kogumit, millest igaühte saab lagunemise korral lihtsa vaevaga vahetada. icon_wink.gif
Kui kõvaketas lendab- ostan uue, kui prose -ostan kasutatud võimsama, kui mälu väheks jääb -lisandub üks pulk... nii see uuendamine käib. Arvutivahetus toimub reeglina ikka siis, kui eelmine enam millegi vajalikuga hakkama ei saa. Usun, et see on enamuses peredes nii.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnad »  Hulgimüüjad: IT-kaupade hinnad hakkavad tõusma mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.