Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  domeenikontra taastus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 18.04.2008 12:27:10 domeenikontra taastus vasta tsitaadiga

hi, on kaks dubleerivat domeenikontrat, ühel neist oleks vaja taastada kogu partitsioon backupist varasema seisuga, kuna opsüsteem on natuke hapuks läinud.
Kas võib tekkida ka probleeme? Kardan näiteks et äkki peale restoret terve domeenikontra ei replikeeri andmeid sinna äsja taastatud serverisse vaid äkki juhtub hoopis vastupidi? Veel, et kui varundus on liialt vana, siis kaob masinate ja domeenikontra vaheline kerberose trust. Teine domeenikontra on küll korras ja töötab, kuid kas masinad ikka kasutavad peale seda taastust sideme loomiseks just seda korras kontrat?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.04.2008 12:32:26 vasta tsitaadiga

FSMO rollide järgi käivad need asjad icon_wink.gif
Rohkem teooriat on sulle vaja.

Soovitan MS-i raamatuid lugeda. Võin ka neid lahkelt jagada.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 18.04.2008 19:57:05 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
FSMO rollide järgi käivad need asjad icon_wink.gif
Rohkem teooriat on sulle vaja.

Soovitan MS-i raamatuid lugeda. Võin ka neid lahkelt jagada.


Tänud. See on tore, umbes sama nagu enne oli secondary ja primari domeenikontra. Kuid, kui ma nüüd enne taastust panen selle korras kontra primariks, kas siis see üksi tagab selle, et replicatsioon toimuks õiges suunas (korras kontrast värskelt taastatud kontrasse) ning kerberos ei hakka masinaid pikalt saatma?
Replikatsioon toimub ju samuti secondari kontralt primarisse, juhul kui secondarit on hiljem uuendatud (välja arvatud need kirjed, mida saab lisada ainult primarisse). Ma taastan backupist (EMC Retrospect) mingi pool aastat vana korras domeenikontra. Teoreetiliselt peaksid kõik kirjete ajad (ja ka failide ajad) jääma samaks (backup ei tohiks seda muuta) ja seega aegunud väärtuseks replikatsiooni jaoks, kuid igaks juhuks küsin ikka üle, kui taastatud kontra juba üleval on, siis äkki vusserdab nende kirjete aegadega ka midagi. Kerberose kohta aga ma ei tea - kas piisab sellest primari kontra rolli vahetusest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.04.2008 20:47:42 vasta tsitaadiga

Sul oli siiamaani nii öelda see katkine kontra põhirollidega?

Kui sa tõesti nii väga kardad, siis tõmba see kontra võrgust eraldi püsti. Tee talle demote ja pärast promote-i ta uuesti domeenikontrolleriks.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 18.04.2008 23:22:15 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Sul oli siiamaani nii öelda see katkine kontra põhirollidega?

Kui sa tõesti nii väga kardad, siis tõmba see kontra võrgust eraldi püsti. Tee talle demote ja pärast promote-i ta uuesti domeenikontrolleriks.


Natuke komplitseerituks teeb asja see, et Exchange2003 on ka selles taastamist vajavas serveris. Mõtlesin nii, et pärast serveri restoret teen restore (mis on backupitud just värskelt, enne serveri restoret) ka Exchangele. Ainult ma nüüd ei teagi, kas enne Exchange restoret pean AD replikatsiooni ära ootama (manuaalselt tegema).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.04.2008 00:24:08 vasta tsitaadiga

Sul siis Exchange on lihtsalt maas mitmeid päevi?
See on ikka mingi secondary Exchange?

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 19.04.2008 19:54:22 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Sul siis Exchange on lihtsalt maas mitmeid päevi?
See on ikka mingi secondary Exchange?


Ei, Exchangesi rohkem pole. Momendi oma töötab, kuid opsüsteem on sutsu kannatanud eelnenust riisvara rikkest põhjustatud kinnijooksmistele
Mitmeid päevi just poleks, sest EMC Retrospect disaster-restore ja Exchange-restore käivad sellega palju operatiivsemalt ja kiiremini kui mõne teise varundustarkvaraga, aga nädalavahetus läheks ikka tegelemiseks, ega tööpäeval ei saagi.
...
Praegu tuli selline mõte, et Exchanget ei peagi taastama, kuna minu teada ükski varundus (pean seda veel järgi täpsustama) ei varunda Exchange systeemi vaid ainult andmebaasi. Andmebaasi aga pole vaja taastada, vaid selle asemel jätta lihtsalt partitsiooni restore poolt puutumata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.04.2008 22:43:54 vasta tsitaadiga

jube keeruline värk on sul seal.
Ma ei oska sind kuidagi foorumi teel aidata.

Soovitan lihtsalt korraks teenust osta ning lasta spetsialistidel asi korralikult ära teha.
Selliste asjadega ei tasuks ise leiutada.

Spetsialist tuleb kohale, vaatab olukorra täpselt üle ning teeb kas vastavad soovitused või siis need liigutused ise ära, mida vaja teha.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 20.04.2008 02:26:04 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
jube keeruline värk on sul seal.
Ma ei oska sind kuidagi foorumi teel aidata.

Soovitan lihtsalt korraks teenust osta ning lasta spetsialistidel asi korralikult ära teha.
Selliste asjadega ei tasuks ise leiutada.

Spetsialist tuleb kohale, vaatab olukorra täpselt üle ning teeb kas vastavad soovitused või siis need liigutused ise ära, mida vaja teha.


Millistest spetsialistidest Sa räägid? Kas Eestis on siis olemas mingeid spetsialiste, mõtlen origninaaltarkvara teenuste osas, et softi firma programmeerija tuleb Eestisse ja abistab sind otse kontoris? Pole ju mingit sellist asja olemaski. Nendes Eesti outsourcingu firmades olen ise ka töötanud (BCS jt., samad spetsialistid nagu ise enne abi pakkusin teistele), nendest pole absoluutselt midagi rohkem kasu kui juba ise tean, pigem peab neid õpetama hakkama - nad pole näinudki seda tarkvara mida kasutan.
Konkreetselt on probleem selline, et Exchange varundus varundab Exchange storage andmebaasi. Kogu Exchange süsteem aga on kaugelt laiem kui ainult see storage, kasvõi näiteks AD integratsioon. Teised domeenikontrad seda ei replikeeri, see jääb ainult Exchange serverisse. Muidugi võib varundada koos system-statega, kuid momendil on mul vaja, et opsysteemi system-state oleks pool aatat vana ning Exchange osa sellest värske. Eralde Exchangele system-statet ei tee minu teada ükski varundussüsteem. Ainuke leitud lahendus tundub momendil hakata enne opsüsteemi taastust replikeerima Exchange system-foldereid teise ajutisse masinasse ning pärast jälle tagasi. Kuid momendil pole isegi masinat selleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.04.2008 12:00:01 vasta tsitaadiga

EMC Retrospectiga olen kursis.
Pakuksin ennast appi, aga ei ole kindel, et mul väga aega on.
Muidu foorumis on raske aru saada, mida vaja on ning kuidas süsteem üles seatud on.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 20.04.2008 12:49:45 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
EMC Retrospectiga olen kursis.
Pakuksin ennast appi, aga ei ole kindel, et mul väga aega on.
Muidu foorumis on raske aru saada, mida vaja on ning kuidas süsteem üles seatud on.


Tänud abi eest, aga eks ma pea ikka ise. Aga ilmekas õppetund - ärge kunagi installige Exchanget domeenikontrasse, performance veab välja küll, kuid hiljem neid lahutada pole lihtne, näiteks ei tohi enam serveri rolli vahetada ja demotet teha jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 08.05.2008 18:01:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Millistest spetsialistidest Sa räägid? Kas Eestis on siis olemas mingeid spetsialiste, mõtlen origninaaltarkvara teenuste osas, et softi firma programmeerija tuleb Eestisse ja abistab sind otse kontoris? Pole ju mingit sellist asja olemaski. Nendes Eesti outsourcingu firmades olen ise ka töötanud (BCS jt., samad spetsialistid nagu ise enne abi pakkusin teistele), nendest pole absoluutselt midagi rohkem kasu kui juba ise tean, pigem peab neid õpetama hakkama - nad pole näinudki seda tarkvara mida kasutan.


ma ikka ei saa jätta kommenteerimata.

*2 pead on 2 pead, eriti kui tegu on levinud tarkvaraga, aga kehtib ka mis tahes eritarkvara puhul.

*Firma annab sulle tähtajad ja reeglid, millest nad ise on sunnitud kinni pidama (kuidas, see pole sinu asi, milles seisnebki asja võlu).

See, kui sa hetkel ise suudad oma probleemid lahendatud pole mingi asi, see on common.
Firmade eesmärk on pakkuda teenust neile kes mingil põhjusel HETKEL ISE ei saa neid probleeme lahendatud või tahavad täiendavat kindlust et need probleemid saavad lahendatud.

Eksole.


___
P.S. sa võid ka Microsoftist endast spetsialisti kohale tellida, iseasi kas sa maksad.

Näide: fotolaborid eesti fotopoodides (enne K-saluuni aega) - probleem (riistvara + custom windows 2000 ) ja kaks lahendust: tellida hiinamaalt spetsialist, kes lahendab probleemi tunniga (tunnitasu + lennupiletid) või palgata mind madalama tunnitasu ning ilma lennupiletiteta (mingi ~6 tundi läks).


Tegelikult on nõme, et me räägime emotsioonidest siin nõnda tehnilises foorumis nagu "erverite, andmemassiivide ja tulemüüride foorum".

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  domeenikontra taastus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.